W środę, 22 marca 2023 r., po długiej przerwie wywołanej pandemią, odbyła się XI edycja międzyszkolnego konkursu przyrodniczego dla klas 2 „Las i jego skarby”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o lesie i jego znaczeniu dla ludzi i zwierząt.

Jak zawsze – konkurs składał się z dwóch części: konkurs plastyczny i drużynowy turniej wiedzy.

Na konkurs plastyczny nadesłano bardzo wiele ciekawych prac uczniów zielonogórskich szkół.

Jury wyłoniło więc aż 6 zwycięzców:

pierwsze miejsce: Hanna Mijas SP nr 18, Laura Narnicka SP nr 13

drugie miejsce: Hanna Fortuna PSP nr 7, Zoja Zjawin SP nr 22

trzecie miejsce: Nela Bajon SP nr 2, Maksymilian Szczepański PSP nr 7

W turnieju wiedzy uczestniczyły zespoły z ośmiu szkół z Zielonej Góry. Drużyny rywalizowały zacięcie w zadaniach, gdzie musiały wykazać się szeroką wiedzą przyrodniczą. Dzieci musiały nazwać warstwy lasu, poprawnie rozpoznać gatunki roślin, zwierząt i grzybów. Walka była bardzo wyrównana, co oznacza, że uczestnicy turnieju świetnie radzili sobie z zadaniami konkursowymi.

Po wykonaniu ośmiu zadań, wyniki konkursu były następujące:

pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 18

drugie miejsce zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7

trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 22

Konkurs umiliły występy: uczniów klasy 2b, chóru szkolnego „Siódemkowe Dzieci”, zespołu tanecznego oraz cheerleaderek.

Zwycięzcy konkursu oraz wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez: Urząd Miasta w Zielonej Górze, Radę Rodziców PSP7, Nadleśnictwo Przytok, Nadleśnictwo Zielona Góra, Grupę MAC S. A. oraz radną miasta Bożenę Ronowicz i radną Eleonorę Szymkowiak.

Na zakończenie konkursu głos zabrała Dyrektor PSP7, pani Liliana Witczuk-Kamieniarz oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Przytok, pan Maciej Taborski. Wyrazili uznanie dla umiejętności i wiedzy zgromadzonych uczniów, a także złożyli gratulacje uczestnikom i organizatorom konkursu.

A już za rok następna edycja konkursu „Las i jego skarby”.

Serdecznie zapraszamy!

Dzień Ziemi na sportowo

W ramach obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi klasy 3b i 3c uczciły ten dzień na sportowo.