Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zaprosił przede wszystkim koleżanki z klas 4-8 do wspólnej zabawy. Z tej okazji zaplanowane zostały różne działania:

1. „Jakie to kwiaty?” – zadanie dla chętnych dziewcząt, polegające na rozpoznawaniu kwiatów. Nagrodą był kolorowy kwiatek z niespodzianką przygotowany specjalnie na tę okazję.

2. Również podczas długiej przerwy uczennice mogły przystąpić do rozwiązywania zagadek – należało odgadnąć zawody wykonywane przez kobiety.

3. Kawiarenka „Radosny Uśmiech” – dla chętnych uczennic z klas 7-8, w której można było posłuchać muzyki oraz wypić ciepłą herbatkę i skosztować domowych pyszności. W tym wyjątkowym dniu obsługą w kawiarence zajęli się koledzy z klasy 7a.

4. Podczas długiej przerwy chętni chłopcy wykonali piękne kwiaty, które były upominkiem dla wszystkich koleżanek i pań z naszej szkoły. Kwiaty wraz z życzeniami były prezentowane na gazetce Samorządu Uczniowskiego.

5. Podczas godziny wychowawczej można było obejrzeć prezentację „Najsłynniejsze Polki” i poznać ciekawostki dotyczące życia i osiągnięć sławnych i znanych pań.

Tego dnia czas upłynął miło i przyjemnie, a nastrój panujący w „Radosnym Uśmiechu” udzielił się wszystkim dookoła.

W dniu 9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy, w naszej szkole jednak został zorganizowany 1lutego ze względu na inne ważne wydarzenia. Również chcieliśmy zaakcentować ten wyjątkowy dzień, ponieważ wszyscy lubimy pizzę w przeróżnym wydaniu.

Podczas lekcji uczniowie mogli obejrzeć krótki filmik, który przybliżył historię pizzy. Uczniowie dowiedzieli się, kiedy została wymyślona i dlaczego ludzie na całym świecie ją uwielbiają.

Samorząd Uczniowski przygotował nie tylko garść informacji na ten temat, ale przede wszystkim zaprosił uczniów podczas długich przerw do skosztowania pizzerinek z różnymi dodatkami. Zainteresowanie domowymi smakołykami było ogromne, co świadczy o tym, że wszyscy uwielbiamy te wyjątkowe specjały.

Ponadto chętni uczniowie mogli wziąć udział w układaniu pizzy z puzzli, rozwiązywaniu zagadek, a także w tworzeniu pizzy z papieru. Do wielkiego wspólnego „pieczenia” papierowej pizzy przystąpiło wielu uczestników, którzy stworzyli własne wyjątkowe pizze. Ich niepowtarzalne dzieła zaprezentowane zostały na gazetce Samorządu Uczniowskiego.

W tym dniu było nie tylko wesoło, ale i smacznie!

Karnawał kojarzy się nam z zabawami, tańcami, balami, maskaradami i większość krajów zarówno w Europie, jak i Ameryce hucznie go obchodzi. W związku z tym Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie na wyjątkową maskę karnawałową.

Komisja powołana przez organizatora przy ocenie prac szczególną uwagę zwróciła na wrażenia artystyczne (pomysłowość, atrakcyjność, oryginalność), różnorodność technik oraz samodzielność w wykonaniu. Zwycięzców wyłoniono spośród wielu uczestników, którzy wykonali ciekawą pracę plastyczną przedstawiającą maskę karnawałową.

A oto wyniki:

I miejsce – Gabriela z klasy 4c i Igor z klasy 5b

II miejsce – Marcin z klasy 8b i Maja z klasy 5c

III miejsce – Nina z klasy 4c i Julia z klasy 4a

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do aktywnego udziału w kolejnych działaniach Samorządu Uczniowskiego.

Wszystkim uczniom życzymy udanej zabawy podczas balów karnawałowych.

Na nadchodzący czas Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski życzy wszystkim Dyrekcji i Nauczycielom, Uczniom oraz wszystkim Pracownikom Szkoły radości, wzajemnej życzliwości, pięknej rodzinnej atmosfery i odpoczynku.

Wesołych Świąt z pięknymi prezentami,

pysznymi potrawami i ciepłą, rodzinną atmosferą

oraz wspaniałego Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,

pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.

Do Siego Roku!

14 grudnia 2023 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego próbowaliśmy ujarzmić hałas w naszej szkole. Samorząd Uczniowski postanowił zachęcić wszystkich uczniów do eliminowania zbędnego hałasu ze swojego otoczenia. A dlaczego właśnie postanowiono podjąć temat hałasu? Otóż problem hałasu jest o tyle istotny, iż większość z nas mieszka w mieście i od najmłodszych lat jest narażona na jego skutki. Hałas podczas przerw w szkole, słuchanie głośnej muzyki, krzyczące reklamy w radio, telewizji i marketach. Nasz słuch ulega regularnemu osłabieniu, mówimy coraz głośniej powodując tym samym jeszcze większy hałas...

W związku z akcją „Hałas – Stop!” Samorząd Uczniowski zaproponował uczniom kilka działań:

1. Zapoznanie z informacjami na temat szkodliwości hałasu – gazetka na II kondygnacji.

2. „CICHO-SZA” – obejrzenie prezentacji na lekcji wychowawczej i rozmowa na temat problemu hałasu.

3. „Spacer „Wstęgą ciszy” podczas długiej przerwy o godz. 12.25.

4. Kawiarenka „Strefa Ciszy” – czynna podczas długiej przerwy dla chętnych uczniów z klas 7-8.

5. Konkurs – „Jakie to dźwięki?”

Jak się okazuje, okiełznanie hałasu nie należy do prostych zadań. Udało się jednak w ciszy i spokojnej atmosferze posłuchać muzyki relaksacyjnej, odgłosów przyrody i śpiewu ptaków oraz wypić ciepłą herbatkę oraz skosztować przygotowanego na tę okazję poczęstunku w kawiarence „Strefa ciszy”, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów i mimo iż dzwonek oznajmił zakończenie przerwy, kolejka do kawiarenki wciąż była długa. Wielu uczniów spacerowało „Wstęgą ciszy” i trzeba przyznać, że podczas tej przerwy było nieco ciszej niż zwykle. Duża grupa uczniów klas starszych wzięła udział w konkursie polegającym na odgadywaniu dźwięków. Okazało się jednak, że chociaż większość dźwięków uczniowie odgadli bezbłędnie, to niektóre sprawiły im spore trudności. Mamy nadzieję, że uczniowie dobrze się bawili, a przede wszystkim uświadomili sobie, że nasze uszy chcą słyszeć ciszę. Pamiętajmy, że zbyt wysokie dźwięki wpływają na zmęczenie układu nerwowego człowieka, poważnie utrudniają koncentrację, zasypianie i wypoczynek.