21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Dzień ten został ogłoszony przez ONZ także Światowym Dniem Lasu. To święto ma na celu poszerzenie świadomości społeczeństwa dotyczącej znaczenia kompleksów leśnych, które potrzebują ochrony i pielęgnacji. Dzień Lasu jest dla nas przypomnieniem o konieczności dbania o środowisko, od którego tak wiele zależy. Las jest niezbędny, aby przetrwali nie tylko ludzie, ale też miliony gatunków roślin i zwierząt. Na ten dzień Samorząd Uczniowski przygotował kilka ciekawych działań.

Podczas godziny wychowawczej można było obejrzeć film „Życie lasu – bogactwo przyrodnicze”, który pokazuje polskie lasy z ich przyrodniczym bogactwem jako środowisko, na przykładzie którego najlepiej można zrozumieć istotę i znaczenie bioróżnorodności.

Podczas długiej przerwy o godz. 12:25 uczniowie mogli wziąć udział w następujących zadaniach:

- znajdź ukryte drzewo,

- znajdź prawidłowe uzasadnienie,

- dopasuj liść do drzewa.

W tym dniu królował zielony kolor, który symbolizuje ekologię i dbanie o otaczającą nas przyrodę.

Uczniowie założyli zatem ubrania w kolorze zielonym nawiązując do natury i ekologii, promując tym samym zdrowy tryb życia.

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zaprosił przede wszystkim koleżanki z klas 4-8 do wspólnej zabawy. Z tej okazji zaplanowane zostały różne działania:

1. „Jakie to kwiaty?” – zadanie dla chętnych dziewcząt, polegające na rozpoznawaniu kwiatów. Nagrodą był kolorowy kwiatek z niespodzianką przygotowany specjalnie na tę okazję.

2. Również podczas długiej przerwy uczennice mogły przystąpić do rozwiązywania zagadek – należało odgadnąć zawody wykonywane przez kobiety.

3. Kawiarenka „Radosny Uśmiech” – dla chętnych uczennic z klas 7-8, w której można było posłuchać muzyki oraz wypić ciepłą herbatkę i skosztować domowych pyszności. W tym wyjątkowym dniu obsługą w kawiarence zajęli się koledzy z klasy 7a.

4. Podczas długiej przerwy chętni chłopcy wykonali piękne kwiaty, które były upominkiem dla wszystkich koleżanek i pań z naszej szkoły. Kwiaty wraz z życzeniami były prezentowane na gazetce Samorządu Uczniowskiego.

5. Podczas godziny wychowawczej można było obejrzeć prezentację „Najsłynniejsze Polki” i poznać ciekawostki dotyczące życia i osiągnięć sławnych i znanych pań.

Tego dnia czas upłynął miło i przyjemnie, a nastrój panujący w „Radosnym Uśmiechu” udzielił się wszystkim dookoła.

W dniu 9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy, w naszej szkole jednak został zorganizowany 1lutego ze względu na inne ważne wydarzenia. Również chcieliśmy zaakcentować ten wyjątkowy dzień, ponieważ wszyscy lubimy pizzę w przeróżnym wydaniu.

Podczas lekcji uczniowie mogli obejrzeć krótki filmik, który przybliżył historię pizzy. Uczniowie dowiedzieli się, kiedy została wymyślona i dlaczego ludzie na całym świecie ją uwielbiają.

Samorząd Uczniowski przygotował nie tylko garść informacji na ten temat, ale przede wszystkim zaprosił uczniów podczas długich przerw do skosztowania pizzerinek z różnymi dodatkami. Zainteresowanie domowymi smakołykami było ogromne, co świadczy o tym, że wszyscy uwielbiamy te wyjątkowe specjały.

Ponadto chętni uczniowie mogli wziąć udział w układaniu pizzy z puzzli, rozwiązywaniu zagadek, a także w tworzeniu pizzy z papieru. Do wielkiego wspólnego „pieczenia” papierowej pizzy przystąpiło wielu uczestników, którzy stworzyli własne wyjątkowe pizze. Ich niepowtarzalne dzieła zaprezentowane zostały na gazetce Samorządu Uczniowskiego.

W tym dniu było nie tylko wesoło, ale i smacznie!

Karnawał kojarzy się nam z zabawami, tańcami, balami, maskaradami i większość krajów zarówno w Europie, jak i Ameryce hucznie go obchodzi. W związku z tym Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie na wyjątkową maskę karnawałową.

Komisja powołana przez organizatora przy ocenie prac szczególną uwagę zwróciła na wrażenia artystyczne (pomysłowość, atrakcyjność, oryginalność), różnorodność technik oraz samodzielność w wykonaniu. Zwycięzców wyłoniono spośród wielu uczestników, którzy wykonali ciekawą pracę plastyczną przedstawiającą maskę karnawałową.

A oto wyniki:

I miejsce – Gabriela z klasy 4c i Igor z klasy 5b

II miejsce – Marcin z klasy 8b i Maja z klasy 5c

III miejsce – Nina z klasy 4c i Julia z klasy 4a

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do aktywnego udziału w kolejnych działaniach Samorządu Uczniowskiego.

Wszystkim uczniom życzymy udanej zabawy podczas balów karnawałowych.

Na nadchodzący czas Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski życzy wszystkim Dyrekcji i Nauczycielom, Uczniom oraz wszystkim Pracownikom Szkoły radości, wzajemnej życzliwości, pięknej rodzinnej atmosfery i odpoczynku.

Wesołych Świąt z pięknymi prezentami,

pysznymi potrawami i ciepłą, rodzinną atmosferą

oraz wspaniałego Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,

pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.

Do Siego Roku!