Wczesnoszkolni

Świetlica "Bajkowy Świat” otwarta jest od godz. 6:30 do 18:00

Raport

Biblioteka szkolna otwarta jest od godz. 8:00 do 16:00

27 lutego 2024 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udali się do Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów. Tam wraz z seniorami wykonali świeczniki z masy solnej. Korzystano także z materiałów podarowanych uczniom i seniorom przez rodziców.

Trzeba przyznać, że powstały piękne, kolorowe i różnokształtne prace.

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej byli pod ogromnym wrażeniem postawy i zaangażowania dzieci i młodzieży z PSP nr 7. Uczennice i uczniowie okazywali seniorom wielki szacunek. Zachęcali osoby starsze do wspólnego działania. Dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej to bardzo ważne. Istotne są dla nich także miła i serdeczna rozmowa z młodymi osobami oraz możliwość wykonywania z nimi prac plastycznych.

Cieszy fakt, że uczniowie naszej szkoły chętnie odwiedzają seniorów i chcą z nimi działać.

19 stycznia 2024 roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w piracko-czytelniczej przygodzie. W bibliotece szkolnej odbyło się bowiem uroczyste Pasowanie na Czytelnika.

Do biblioteki przybyli piraci i piratki, którzy stworzyli cztery wojownicze załogi. Każda z nich dążyła do tego, aby jako pierwsza przybyć na Wyspę Wielkiej Księgi.

Aby się tam dostać, należało: odpowiednio nazwać postaci i rekwizyty umieszczone na pirackiej baśniowej mapie, rozwiązać zadania wylosowane na pirackim sterze, odszukać i nazwać zagubiony na morzu skarb, ułożyć piracką historię. Nie zabrakło także śpiewu i ruchu, bo, jak wiemy, każdy pirat rozśpiewany i wygimnastykowany być powinien.

Uroczych wilków morskich do zabawy zaprosiła Piratka i jej Asystenci. Trzeba przyznać, że pomocnicy stanęli na wysokości zadania. Z cierpliwością uczyli pirackiego hymnu, pomagali rozwiązywać zadania, nazywać baśniowych bohaterów, odszukiwać książkowe rekwizyty i układać pirackie historie.

I ja tam przebywałam, piracki hymn śpiewałam. W zabawach udział brałam, pyszne słodkości spożywałam.

Piratka

24 listopada zaprosiłam ambitnych, aktywnych, anielskich, asertywnych uczniów do mojej Akademii. Po południu, kiedy większość dzieci opuściła wiekowe mury szkoły, uczniowie Akademii Ambrożyny Kleksy radośnie przystąpili do pracy. Wzięli bowiem udział w zajęciach: kleksointegracji, kleksografii, kleksogeografii, kleksogrywlizacji, kleksoszukania i kleksokulinariów.

Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością lektury napisanej przez Jana Brzechwę i udowodnili, że można zdobywać nowe umiejętności, doskonale się przy tym bawiąc.

W styczniu przejdziemy przez starą szafę i poznamy magiczny świat Narnii. Do zabawy zaprosi nas Biała Czarownica, która na chwilę stanie się dobrą, radosną i skorą do zabawy postacią.

Ambrożyna Kleksa

W listopadzie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters). Święto to ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.

Siódmego listopada w naszej szkole gościliśmy baśniową wojowniczkę, która zaprosiła uczniów klas młodszych do udziału w zabawach edukacyjnych.

Podczas warsztatów uczniowie klas I i II poprawiali błędy, które zły czarodziej umieścił we fragmentach znanych utworów, opowiadali baśniowe historie, pomagali Kopciuszkowi pójść na bal. Najwięcej emocji wzbudziła tajemnicza walizka. Teraz także nie zdradzę, jakie baśniowe skarby zawierała. Dodam tylko, że należało wykazać się doskonałą znajomością utworów dla dzieci.

Baśniowe i bajkowe smoki, księżniczki, syrenki, czarodzieje, którzy wzięli udział w zajęciach, tańczyli, opowiadali, segregowali, odgadywali, losowali.

I ja się tam pojawiłam, do zabawy zaprosiłam.

Tajemnicze zaklęcie odgadłam, smakołyki jadłam.

Muszkieterka

25 i 26 października 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze odbyła się akcja pt. „Przerwa na czytanie”. Pragnęliśmy utworzyć nowy rekord w liczbie osób czytających podczas przerw. Honorowy patronat nad akcją objęła Pani Dyrektor Liliana Witczuk-Kamieniarz.

Przeprowadzono różnego rodzaju działania.

Zaczytani nauczyciele i pracownicy szkoły – 25 października

W akcji udział wzięli nauczyciele i pracownicy szkoły. Książki czytano w pokoju nauczycielskim, w pokoju socjalnym, w sekretariacie, na korytarzu. Nauczyciele i pracownicy szkoły chętnie opowiadali o swoich fascynacjach literackich, dyskutowali o współczesnej literaturze.

Zaczytana szkoła – 25 października

Na wszystkich kondygnacjach ustawiono tematyczne kąciki czytelnicze. Do lektury książek zapraszali: Jaś, Małgosia, groźny pirat, Czerwony Kapturek, Sherlock Holmes, Kubuś Puchatek.

W kącikach czytelniczych uczniowie czytali książki, rozmawiali o ich treści. Niektórzy mieli na sobie elementy stroju wybranych przez siebie postaci literackich. W szkole pojawili się między innymi Harry Potter, Czerwony Kapturek, Doktor Dolittle, Hermiona Granger, Myszka Miki, piraci, Superman, Kłapouchy.

Nietypowe miejsce na czytanie – 25 oraz 26 października

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy „Siódemki” przynieśli do szkoły ulubione książki lub wypożyczyli takowe z biblioteki. Czytali je w nietypowym miejscu, np. w szatni, na schodach.

Zaczytana biblioteka – 26 października

W tym dniu biblioteka szkolna zmieniła się w literacki las. Starsi uczniowie przeczytali młodszym fragmenty Rekreacji Mikołajka Rene Goscinnego i Jeana-Jacquesa Sempégo. Młodzi czytelnicy świetnie się bawili, poznając przygody niesfornego Mikołajka i jego niezbyt grzecznych przyjaciół.

Paulina Gajna – organizator

Dzień Patrona Szkoły 2024

9 lutego obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika. W tym dniu na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się apel dla klas 6 - 8. Program artystyczny przygotowała klasa 7b.