Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pokazali, jak wiele inicjują akcji dla dobra innych.

Uczniowie naszej szkoły, należący do wolontariatu, od wielu lat wykazują się dużą empatią. W tym roku szkolnym, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – jak w latach poprzednich – zdecydowali się pomagać potrzebującym. W sezonie jesienno-zimowym rozpoczęli cztery akcje:

- PSU NA BUDĘ – dzięki tej akcji zapełniły się magazyny naszego schroniska dla zwierząt

- SZPIKOWA PACZKA – wolontariusze rozpropagowali pomoc dla rodzin, w których są dzieci onkologicznie chore. Dary prosto z serca poprawiają humor i pozwalają, choć na chwilę, zapomnieć o chorobie

- MIKOŁAJEK – nasi wolontariusze wychodzą z założenia, że miło jest dostawać prezenty, ale jeszcze przyjemniej jest je dawać. Akcja „Mikołajek” jest z powodzeniem prowadzona od kilku lat w naszej szkole, a uśmiech obdarowanego dziecka jest najcenniejszą nagrodą

- UŚMIECH STARSZYCH, (często samotnych) LUDZI – wolontariusze nie zapominają o ludziach starszych i chorych. Przed świętami, jak co roku, spotykają się i robią piękne świąteczne stroiki, które następnie wręczają z życzeniami, osobom mieszkającym w Domu Kombatanta i Hospicjum w Zielonej Górze.

Cała społeczność uczniowska jest dumna, że w naszej szkole tak prężnie działa SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA. Jest to zasługa naszych koleżanek/ nauczycielek, które wyznają zasadę: „Potrzebujesz mnie, więc jestem”. To Justyna Juszczak, Małgorzata Smal i Agnieszka Łęcka „zaszczepiają” uczniom ideę wolontariatu – robią to tak umiejętnie, z potrzeby serca – że zawsze można liczyć na naszych uczniów.

DZIĘKUJEMY WAM!

26 października w sobotę, Szkolny Klub Wolontariusza kolejny już raz odwiedził cmentarz miejski.

W ramach akcji "Znicz" uczniowie uporządkowali opuszczone groby oraz zapalili znicze. Wcześniej cała społeczność uczniowska wzięła udział w akcji zbierania zniczy.

W listopadzie Szkolny Klub Wolontariusza przyłączył się do akcji „Szpikowa Paczka”. Drużyna Szpiku, która organizuję akcję, wspiera osoby chore na nowotwory krwi oraz ich rodziny, aby na chwilę zapomnieli o trudzie codzienności i w pełni poczuli magię i ważność świątecznych dni.

Choć trudno jest dać chorym dzieciom to, o czym marzą najbardziej, czyli zdrowie, to warto chociaż spróbować wlać w ich serce nadzieję i ciepło, które są nieodłącznym elementem Świąt. Dlatego właśnie tak ważna jest idea Szpikowej Paczki.