W ostatnim tygodniu stycznia 2020 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu organizowanego przez Mały Samorząd Uczniowski pod hasłem „III ZIMOWE POTYCZKI ORTOGRAFICZNE” czyli konkurs ortograficzny dla klas II-III.

Celem konkursu było sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych i interpunkcyjnych oraz umiejętność praktycznego ich zastosowania, a także rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego. W zmaganiach wzięło udział aż 41 uczniów klas drugich i trzecich, którzy wykazali się doskonałą znajomością reguł ortograficznych i świetnie radzili sobie z wszelkimi zawiłościami polskiej ortografii.

Zaszczytny tytuł zdobyli:

Klasy II – Mistrz Ortografii 2020

Mateusz Szczepaniak kl. IIb, Amelia Korba kl. IIa, Barbara Romanowska kl. IIb, Oliwia Tomczak kl. IIb, Alicja Ciszak kl. IIa, Lena Popiel kl. IIa, Aleksandra Szapińska kl. IIa.

Wicemistrz Ortografii 2020

Ewa Sulikowska kl. IIb, Emilia Urmanowska kl. IIb, Maciej Popiel kl. IIa, Anna Demska kl. IIb, Wiktoria Małys kl. IIb i Hanna Drozdek kl. IIa.

Klasy III – Mistrz Ortografii 2020

Kacper Pels kl. IIIa, Gracjan Kalarus kl. IIIa, Lena Koperwas kl. IIIb, Karolina Pawlik kl. IIIb, Aleksandra Puszkarska kl. IIIc, Weronika Żuk kl. IIIb, Maria Bublis kl. IIIc, Stanisław Stefanowicz kl. IIIc.

Wicemistrz Ortografii 2020

Maksymilian Smyk kl. IIIa, Marcin Mrówka kl. IIIa, Wanda Kotowska kl. IIIc, Igor Podgórski kl. IIIc, Dominik Czuraba kl. IIIb.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w konkursie!

Bezpieczne wakacje 2024

Już wkrótce wakacje, na które wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością, ale pamiętajmy, że udane wakacje to przede wszystkim bezpieczne wakacje. Klasy 3 na zajęciach komputerowych przygotowały wspaniałe ilustracje do folderu, który pokazuje, jak bezpiecznie spędzać ten czas. Folder ten zawiera również numery alarmowe, które warto mieć zawsze pod ręką w razie niebezpieczeństwa. Folder z ilustracjami bezpiecznego zachowania zostanie rozdany uczniom klas 1-3 na zakończenie roku szkolnego.