W naszej szkole, 13 października, mieliśmy okazję uczcić Dzień Nauczyciela – święto pełne wdzięczności, szacunku i radości.

W tym szczególnym roku przypada również 250. rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji nasza społeczność szkolna postanowiła uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób.

Nasi przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego już od samego rana zaskoczyli nauczycieli swoim zaangażowaniem. Odświętnie ubrani, z szerokimi uśmiechami na twarzach, osobiście odwiedzili każdą klasę, by składać nauczycielom serdeczne życzenia. W rękach trzymali słodkie upominki oraz karty z życzeniami, a każdy nauczyciel otrzymał także kolorową kartkę z wyjątkowymi życzeniami od swoich uczniów. To była chwila, która na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich.

W tym roku w naszych obchodach nie zabrakło także dźwięków muzyki, bo dzięki radiowęzłowi w naszej szkole rozbrzmiała specjalnie wybrana piosenka dedykowana nauczycielom. Ale to nie wszystko – uczniowie mieli również okazję przekazać swoje życzenia.

Samorząd Uczniowski przygotował konkurs dla starszych uczniów: "Czy rozpoznajesz nauczyciela po elementach przedstawionych na zdjęciach?" Przez cały tydzień uczniowie mieli okazję udowodnić swoją spostrzegawczość, próbując rozpoznać swoich nauczycieli na podstawie charakterystycznych elementów, takich jak ubiór czy ulubione akcesoria. To była nie tylko zabawa, ale także okazja do jeszcze lepszego poznania swoich nauczycieli.

Nie tylko starszy Samorząd Uczniowski zaangażował się w obchody tego wyjątkowego dnia. Mały Samorząd Uczniowski również zorganizował coś wyjątkowego. Przygotowano wystawę pod hasłem "Portret mojego nauczyciela". Prace uczniów klas 1-3, które zdobiły korytarz, były pełne miłości, podziwu i wdzięczności wobec nauczycieli. Nikt nie mógł przejść obok nich obojętnie.

W klasach 3. zorganizowano także konkurs, w którym uczniowie mieli szansę wyrazić swoją twórczość. Konkurs nosił nazwę "Wiersz o moim nauczycielu". Laureatami konkursu okazali się: Dawid Żebrowski kl. 3b i Stanisław Hozakowski kl. 3a. Dzieci tworzyły wiersze, które były pełne uroku i wyrazów podziwu wobec swoich nauczycieli. To był naprawdę wyjątkowy moment, kiedy młodsi uczniowie mogli wyrazić swoje uczucia w sposób artystyczny.

Świętowanie Dnia Nauczyciela to dla nas nie tylko okazja do podziękowań, ale także wyrażenia szacunku i docenienia dla naszych nauczycieli, którzy każdego dnia wnoszą w nasze życie wiedzę, mądrość i wsparcie. Tegoroczne obchody Dnia Nauczyciela z okazji 250. rocznicy Komisji Edukacji Narodowej były wyjątkowym momentem, który pozostawił niezapomniane wspomnienia i wzmacniające więzi w naszej szkole.

Dzień Ziemi na sportowo

W ramach obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi klasy 3b i 3c uczciły ten dzień na sportowo.