W poniedziałek 25 lutego br. Samorząd Uczniowski rozpoczął obchody Dni Kopernikowskich uroczystym apelem.

Na piątej godzinie lekcyjnej wszystkie klasy ósme spotkały się na łączniku szkolnym z Panią Dyrektor. Paulina Suchecka oraz Paula Bielańska z klasy 7c poprowadziły apel, w którym przypomniały sylwetkę naszego patrona, Mikołaja Kopernika. Pozostali uczniowie oglądali relację na żywo z tego podniosłego wydarzenia dzięki szkolnej telewizji.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego złożono kwiaty przy tablicy upamiętniającej patrona PSP7. Podczas długich przerw wybrani uczniowie klas ósmych pełnili także wartę jako symbol naszej pamięci i hołdu składanego patronowi szkoły – Mikołajowi Kopernikowi.

Drugiego dnia obchodów wielu z naszych uczniów zdecydowało się upamiętnić odkrycia wybitnego astronoma dotyczące kosmosu przebierając się za UFO. Dzieci z klas I przygotowały prace plastyczne pt. „Kosmos”, uczniowie klas II zgłębiali temat „Moja przygoda w kosmosie”, a wychowankowie III klas wykonali portrety pt. „Mój przyjaciel z innej planety”. Kolejny raz nasi podopieczni wykazali się talentem plastycznym i pomysłowością.

Starsi uczniowie obejrzeli film przypominający o największych osiągnięcia Mikołaja Kopernika. Mogli również sprawdzić swoje umiejętności artystyczne przy wykonywaniu pracy „Kosmiczny ogród” oraz plakaty dotyczące ciekawostek związanych z Układem Słonecznym. Najciekawsze z prac zostały wyeksponowane na korytarzach szkoły. Podczas przerw w zajęciach najstarsi rozwiązywali quiz „Wokół Mikołaja Kopernika” i przedstawiali prezentacje dotyczące dzieła uczonego „O obrotach sfer niebieskich” podczas lekcji wychowawczych.

Dzień Naukowy po raz kolejny okazał się być punktem kulminacyjnym podczas corocznych obchodów święta naszej szkoły. Korytarze pokryte zostały plakatami edukacyjnymi a wszyscy uczniowie brali udział w grach, zabawach, i doświadczeniach naukowych przy specjalnie przygotowanych stoiskach. Każdy mógł rozwiązać quiz historyczny, przygotować krzyżówkę, zbudować figury przestrzenne, zgłębić praktyczne tajniki matematyki, stanąć do potyczek językowych, przyjrzeć się zdjęciom rentgenowskim zwierząt, wykonać wiele eksperymentów chemicznych i fizycznych. Nauka okazała się być świetną zabawą!

Dzień Ziemi na sportowo

W ramach obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi klasy 3b i 3c uczciły ten dzień na sportowo.