Wczesnoszkolni

Świetlica "Bajkowy Świat” otwarta jest od godz. 6:30 do 18:00

Raport

Biblioteka szkolna otwarta jest od godz. 8:00 do 16:00

W listopadzie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters). Święto to ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.

Siódmego listopada w naszej szkole gościliśmy baśniową wojowniczkę, która zaprosiła uczniów klas młodszych do udziału w zabawach edukacyjnych.

Podczas warsztatów uczniowie klas I i II poprawiali błędy, które zły czarodziej umieścił we fragmentach znanych utworów, opowiadali baśniowe historie, pomagali Kopciuszkowi pójść na bal. Najwięcej emocji wzbudziła tajemnicza walizka. Teraz także nie zdradzę, jakie baśniowe skarby zawierała. Dodam tylko, że należało wykazać się doskonałą znajomością utworów dla dzieci.

Baśniowe i bajkowe smoki, księżniczki, syrenki, czarodzieje, którzy wzięli udział w zajęciach, tańczyli, opowiadali, segregowali, odgadywali, losowali.

I ja się tam pojawiłam, do zabawy zaprosiłam.

Tajemnicze zaklęcie odgadłam, smakołyki jadłam.

Muszkieterka

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy dla kl. II „Las i jego skarby”

Już po raz dwunasty uczestników Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego dla klas II „Las i jego skarby” gościła 27 marca 2024 r. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7. Do rywalizacji stanęło 9 trzyosobowych zespołów z zielonogórskich szkół. Dyrektor Szkoły Pani Liliana Witczuk-Kamieniarz o godzinie 9:00 serdecznie powitała zaproszonych gości, drużyny i ich opiekunów.

Do rywalizacji stanęli przedstawiciele następujących szkół: SP 6, SP 8, SP 10, SP 11, SP 13, SP 21, SP 25, SP 27, ZE 5, PSP7.

Konkurs odbywał się w leśnej scenerii, przy dźwiękach muzyki i piosenek zaprezentowanych przez grupę wokalną pod opieką p. Justyny Markowicz. Zawodnikom i wszystkim obecnym czas umilił także pokaz taneczny zaprezentowany przez najstarszą grupę sekcji baletowej działającą w Społecznym Ognisku Artystycznym pod opieką choreografki, pani Agaty Imańskiej-Flasza oraz zespół taneczny Boogie Woogie pod kierunkiem pani Marty Tatuśko-Ksiąg.

W tematykę leśną wprowadzili nas uczniowie z kl. 2b pod czujnym okiem wychowawcy, pani Eweliny Królik, którzy zaprezentowali przedstawienie pt  „Magiczny zegar”.

Uczestnicy konkursu mieli do wykonania różne zadania, w których musieli wykazać się wiedzą na temat leśnych roślin i zwierząt. Rozwiązywali krzyżówki, rebusy, zagadki przyrodnicze. Rozpoznawali tropy i odgłosy leśnych zwierząt.

Swą obecnością zaszczycili nas następujący goście: Nadleśniczy Nadleśnictwa Przytok – Pan Maciej Taborski, Nadleśniczy Leśnictwa Babimost – Pan Sławomir Majsner, Leśniczy Leśnictwa Stary Kisielin – Pan Mariusz Rosik, Leśniczy Nadleśnictwa Przytok – Pan Michał Makowski oraz Radna Miasta Zielona Góra – Pani Bożena Ronowicz.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja pod przewodnictwem leśniczego p. Mariusza Rosika, leśniczego p. Michała Makowskiego, nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej p. Elwiry Morawskiej i p.  Beaty Morzyckiej, nauczycielki przyrody p. Jolanty Buczyńskiej i wybranej w drodze losowania opiekunki uczniów szkoły nr 13, p. Marzeny Materny.

Po długich zmaganiach oraz dogrywce, jury ogłosiło następujący werdykt:

I miejsce zajęła – reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 27

II miejsce – reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7

III miejsce – reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11

W trakcie konkursu wiedzy rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, który stanowił I etap naszego projektu „Las i jego skarby”.

A oto jego wyniki:

I miejsce – Antoni Marczewski kl. 2d z SP 11 – wych. Agnieszka Jachimowska

II miejsce – Ola Mazurowska kl. 2a z SP 13 – wych. Wioletta Dudziak

III miejsce – Milena Milczarek kl. 2a z SP 27 – wych. Małgorzata Wilczek

WYRÓŻNIENIA:

Klaudia Burna kl. 2e z SP 11 – wych. Magdalena Staszewska-Frodyma

Liliana Gwara kl. 2a z SP 8 – wych. Grażyna Krawczyk

Piotr Andrzejewski kl. 2b z SP 21 – wych. Magdalena Kozłowska

Marianna Szczepaniak kl. 2a z SP 27 – wych. Małgorzata Wilczek

Zofia Świerkowska kl. 2a z SP 6 – wych. Alicja Kościeszyn

Julita Promińska kl. 2b z  PSP7 – wych. Ewelina Królik

Franciszek Siwiński kl. 2c z PSP7 – wych. Renata Małyska

Hubert Piotrowski kl. 2b z SP 10 – wych. Anna Sobów

Karol Dąbrowski kl. 2 z ZE 5 – wych. Anna Sidorowicz

Klara Kluj kl. 2b z SP 13 – wych. Marzena Materna

Martyna Czajkowska kl. 2b z SP 8 – wych. Iwona Macias

Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody.

Organizatorzy konkursu podziękowali przybyłym gościom i zaprosili do udziału za rok, już w XIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego” Las i jego skarby”.

Renata Małyska