W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy w roku szkolnym 2021/2022

 

W dniach 13.05-17.05.2019 r. w Uelzen grupa uczniów z klas 5d, 5e i 6a wspólnie z grupą niemiecką uczestniczyła w ciekawym programie, dzięki któremu uczniowie poznali się wzajemnie, a także zapoznali się z twórczością artysty Friedensreicha Hundertwassera. Tym razem uczniowie naszej szkoły pojechali do Niemiec na zaproszenie IGS Isernhagen. Uczniowie mieli okazję pozwiedzać, poznać szkołę swoich niemieckich rówieśników, odwiedzić rodziny kolegów i koleżanek, a przede wszystkim wspólnie spędzić czas na zabawach i rozmowach. Była to prawdziwa lekcja języka niemieckiego, uczniowie mieli okazję przekonać się i sprawdzić, jak ważne są umiejętności językowe. Jak co roku spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez PNWM za pośrednictwem Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”.

Tym razem cała nasza grupa zakwaterowana była w schronisku młodzieżowym w miejscowości Uelzen,  położonej w północnych Niemczech, nad rzeką Ilmenau.

Pierwszego dnia (13.05.2019 r.) rozpoczęliśmy realizację zaplanowanego programu. Gry i zabawy integracyjne pozwoliły nam szybciej wzajemnie się poznać. Wymieniliśmy się też upominkami, a następnie poznaliśmy życiorys artysty, malarza, grafika Friedensreicha Hundertwassera i najważniejsze aspekty jego twórczości. Rozwiązywaliśmy zadania, quizy, wykreślanki nawiązujące do stylu Hundertwassera.

We wtorek (14.05.2019r.) po śniadaniu udaliśmy na wycieczkę z przewodnikiem na dworzec kolejowy w Uelzen przebudowany z okazji światowej wystawy Expo 2000 w stylu Friedensreicha Hundertwassera. Z zainteresowaniem słuchaliśmy pani przewodnik i oglądaliśmy jedną z najbardziej znanych budowli w stylu Hundertwassera, która przyciąga turystów z całego świata. Po południu udaliśmy się na wycieczkę do Rezerwatu Zwierząt Łasicowatych Otterzentrum w Hankensbüttel. Oprowadzanie przez przewodników, pokaz karmienia zwierząt, informacje o zagrożeniach czyhających na zwierzęta oraz zabawy integracyjne i sprawnościowe przy różnych stanowiskach dostarczyły wszystkim wielu wrażeń.

W środę (15.05.2019 r.) po śniadaniu pojechaliśmy do Isernhagen, gdzie znajduje się szkoła naszych koleżanek i kolegów z Niemiec. Wspólnie z nimi uczestniczyliśmy w zajęciach, a później obejrzeliśmy szkołę, zjedliśmy obiad w stołówce szkolnej i udaliśmy się do Langenhagen, gdzie w centrum handlowym CCL mogliśmy kupić pamiątki i zjeść pyszne lody. Po powrocie do Isernhagen spotkaliśmy się z rodzicami naszych niemieckich kolegów, którzy zaprosili nas do swoich domów. Z odwiedzin wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i chętnie dzielili się wrażeniami w drodze powrotnej do Uelzen. Ten dzień dostarczył nam niezapomnianych wrażeń.

W czwartek (16.05.2019 r.) zwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne w Suhlendorf, pani przewodnik opowiadała nam o tym, jak kiedyś żyli i pracowali ludzie oraz przedstawiła nam wiele warsztatów rzemieślniczych. Widzieliśmy m. in., jak kiedyś pracował fryzjer, tkacz, perukarz, kowal, zegarmistrz, pszczelarz, szewc, garncarz, piekarz, dekarz, drukarz. Próbowaliśmy także mleć żarnami ziarno na mąkę. Tego dnia pogoda nie sprzyjała zajęciom na dworze, które były w planie. Mimo to miło spędziliśmy czas – wybraliśmy się na lody i wspólny spacer, a później razem bawiliśmy się w świetlicy i graliśmy w piłkarzyki, tenisa stołowego, kalambury.

W piątek (17.05.2019 r.) po śniadaniu pakowaliśmy swoje rzeczy i sprzątaliśmy w pokojach. Następnie spotkaliśmy się na ostatnich wspólnych zajęciach – tym razem mieliśmy okazję podsumować cały tydzień i wyrazić swoją opinię na temat poszczególnych elementów programu realizowanych w ciągu tygodniowego spotkania. Podsumowanie wykazało, że całej grupie najbardziej podobały się:

- odwiedziny w rodzinach niemieckich;

- wizyta w szkole – IGS Isernhagen;

- zwiedzanie i zabawy w Rezerwacie Zwierząt Łasicowatych;

- wspólne zabawy na placu zabaw.

Na zakończenie tworzyliśmy PLAKATY PRZYJAŹNI, na których umieściliśmy swoje odrysowane dłonie z imieniem i życzeniami dla koleżanek i kolegów. Wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy, przed obiadem spędziliśmy czas na wspólnych zabawach na świeżym powietrzu, po pożegnaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną do Zielonej Góry. Mamy w pamięci wspólnie spędzony czas i liczne wspomnienia, a niektórzy z nas utrzymują kontakt z rówieśnikami poznanymi na wymianie uczniowskiej.

 

Zapraszamy do galerii

 

 

W ramach współpracy z niemiecką szkołą IGS Isernhagen planowane jest w maju 2019 roku wspólne spotkanie grupy uczniów z naszej szkoły z rówieśnikami z Niemiec.

Celem wymiany uczniowskiej jest:

- nawiązanie kontaktów z rówieśnikami z zaprzyjaźnionej szkoły;

- pogłębienie umiejętności językowych w zakresie języka niemieckiego;

- przybliżenie uczniom walorów krajoznawczych i turystycznych okolic Hanoweru;

- zwiedzanie miejsc godnych uwagi i obiektów atrakcyjnych turystycznie w kraju sąsiada;

- integracja zespołu polsko-niemieckiego poprzez wspólne zajęcia, zabawy i gry sportowe.

W programie tygodniowego spotkania przewidzianych jest wiele ciekawych wspólnych zajęć, wycieczek, imprez, wizyta w szkole, udział w lekcjach, rozgrywki sportowe oraz kilkugodzinny pobyt w niemieckich rodzinach.

W tym roku szkolnym w spotkaniu z rówieśnikami z Niemiec będą uczestniczyć uczniowie z klas 5d, 5e i 6a.

 

 

W dniach 14-18 maja 2018 r. w Mrzeżynie odbyło się spotkanie w ramach wymiany uczniowskiej między PSP7 z Zielonej Góry i IGS Isernhagen. Jak co roku spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez PNWM za pośrednictwem Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”.

Czytaj więcej...

 

Tym razem grupa uczniów z klas 5b, 6b i 6c na zaproszenie niemieckiej szkoły IGS Isernhagen pojechała do Niemiec i w dniach 8-12 maja 2017 r. w Hameln wspólnie z grupą niemiecką uczestniczyła w ciekawym programie. Uczniowie mieli okazję zwiedzić piękne miasto, poznać szkołę swoich niemieckich rówieśników, odwiedzić rodziny kolegów i koleżanek, a przede wszystkim wspólnie spędzić czas na zabawach i rozmowach. Była to autentyczna lekcja języka niemieckiego, uczniowie mieli okazję przekonać się i sprawdzić, jak ważne są umiejętności językowe. Jak co roku spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez PNWM za pośrednictwem Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”.

Czytaj więcej...

 

Od 1999 roku nasza szkoła organizuje spotkania z uczniami z zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły z Langenhagen. Wspólne spotkania odbywają się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez PNWM za pośrednictwem Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”.

W tym roku szkolnym w terminie 09.05-13.05.2016 r. w ramach wymiany uczniowskiej grupa uczniów z klas 4b, 5b i 5c udała się nad morze na wspólne spotkanie z niemieckimi koleżankami i kolegami z zaprzyjaźnionej IGS/SÜDBrinker Schule.

Czytaj więcej...

 

Od 16 lat nasza szkoła organizuje spotkania z niemieckimi koleżankami i kolegami z zaprzyjaźnionej Brinker Schule z Langenhagen. Tym razem grupa uczniów z klas 3b, 4b i 4c na zaproszenie niemieckiej szkoły pojechała do Niemiec i w dniach 4-8 maja 2015 r. w Hildesheim wspólnie z grupą niemiecką uczestniczyła w ciekawym programie. Uczniowie mieli okazję zwiedzić piękne zabytki, poznać szkołę swoich niemieckich rówieśników, odwiedzić rodziny kolegów i koleżanek, a przede wszystkim wspólnie spędzić czas na zabawach i rozmowach. Była to autentyczna lekcja języka niemieckiego, uczniowie mieli okazję przekonać się i sprawdzić, jak ważne są umiejętności językowe. Jak co roku spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez PNWM za pośrednictwem Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”.

Czytaj więcej...

 

Wieczorem każdy uczestnik wymiany uczniowskiej wybrał dla siebie rolę w teatrzyku pt. „Hänsel und Gretel”, który wspólnie przygotowywaliśmy na prezentację w szkole. Już pierwszego dnia udało nam się zrobić pierwszą próbę, a w kolejnych dniach spotykaliśmy się w świetlicy nie tylko po to, aby się wspólnie bawić, ale także pracowaliśmy nad tym, aby nasza prezentacja w szkole wypadła jak najlepiej.

 

 

Czytaj więcej...

An der Ostsee

Niemiecko-polskie spotkanie w Mrzeżynie

 

Od 15 lat nasza szkoła organizuje spotkania z niemieckimi koleżankami i kolegami z zaprzyjaźnionej Brinker Schule z Langenhagen. Jak co roku spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez PNWM za pośrednictwem Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”.

 

Czytaj więcej...

 

Tydzień od 12 do 16 grudnia 2005 r. był wyjątkowym okresem dla grupy uczniów z PSP 7 – nie tylko pełnym emocji i nowych wrażeń, ale też obfitym w nowe przyjaźnie.

 

W ramach wymiany uczniowskiej ze szkołą niemiecką przy finansowym wsparciu PNWM i rodziców, 21 uczniów z klas 2b, 3b, 4a, 4b, 4c, 4d wyjechało na tydzień do Niemiec. Wspólnie z 20-osobową grupą uczniów z Niemiec mieszkaliśmy w Heideheim/Bissendorf, gdzie razem spędzaliśmy czas na zabawie, śpiewaniu kolęd, przygotowywaniu występu artystycznego związanego ze świętami Bożego Narodzenia. Mieliśmy okazję poznać bliżej niemieckie tradycje bożonarodzeniowe i poczuć atmosferę świąteczną naszych sąsiadów.

 

Czytaj więcej...

Galeria

Nowości

Świąteczny Turniej Językowy

W okresie świąteczno-noworocznym w naszej szkole przeprowadzane są w klasach Turnieje Językowe.

Więcej…

Nasz kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze Rights Reserved.