Maj to cudowny miesiąc, kolorowy, słoneczny, optymistyczny. Każdego roku, stało się to już tradycją naszej szkoły, mamy przyjemność uczestniczyć w Koncercie Majowym.

„Cztery Pory Roku”, XX jubileuszowy koncert odbył się 27 maja na deskach zielonogórskiego teatru. Mogliśmy podziwiać zarówno świetną grę aktorską, śpiew jak i taniec.

Cztery pory roku są piękne, różnorodne, bogate. Uczniowie pozwolili nam poczuć wiosenny zapach kwiatów, jesienny deszcz, zimowy przymrozek i letni powiew morskiej bryzy. Podczas koncertu mogliśmy podziwiać zarówno rewelacyjną grę aktorską, śpiew jak i fenomenalny taniec młodszych oraz starszych dzieci.

Bohaterami tegorocznego show byli uczniowie klas szóstych. Oprócz nich wystąpiły wokalistki Aleksandra Grygiel i Roma Morawska oraz skrzypaczka Alicja Ciszak przygotowane przez pana Marka Siwkę. Chór  Siódemkowe Dzieci, zespół Bum Bum Rurki przygotowała pani Justyna Markowicz. Na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne, formacja XD pod kierownictwem pani Magdaleny Szczepaniuk oraz zespół taneczny Świetliki przygotowany przez panią Martę Tatuśko-Ksiąg.

Na szczególne uznanie zasługuje grupa młodych aktorów: Laura Adamska, Olgierd Kowal, Franciszek Gruszka oraz Marcin Mrówka którzy zachwycili sceniczną swobodą, wyrazistością i dowcipem.

W tym roku autorami scenariusza byli pani Monika Barczyńska oraz pan Krystian Juszczak. W scenariuszu nie zabrakło popisu komizmu, był on także kopalnią najbardziej znanych dialogów w historii polskiego kina.

Koncert to zaangażowanie wielu ludzi. Widzowie mogą podziwiać efekt ich ciężkiej pracy. Podziękowania należą się całej ekipie nauczycieli za przygotowanie (z dbałością o każdy detal) scenografii, rekwizytów i kostiumów.

Już teraz z niecierpliwością czekamy na koncert w przyszłym roku.

Justyna Juszczak

Bezpieczne wakacje 2024

Już wkrótce wakacje, na które wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością, ale pamiętajmy, że udane wakacje to przede wszystkim bezpieczne wakacje. Klasy 3 na zajęciach komputerowych przygotowały wspaniałe ilustracje do folderu, który pokazuje, jak bezpiecznie spędzać ten czas. Folder ten zawiera również numery alarmowe, które warto mieć zawsze pod ręką w razie niebezpieczeństwa. Folder z ilustracjami bezpiecznego zachowania zostanie rozdany uczniom klas 1-3 na zakończenie roku szkolnego.