W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy w roku szkolnym 2023/2024

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym. Zadaniem było wykonanie projektu EX LIBRISU do własnego księgozbioru.

Ekslibris (łac. ex libris – z książek) to znak własnościowy, zawierający imię i nazwisko właściciela książki lub nazwę instytucji, z jakiej pochodzi dany egzemplarz czasami również element graficzny nawiązujący do tematyki księgozbioru lub zainteresowań właściciela książek. Kartkę tę naklejano zazwyczaj na odwrocie przedniej okładki. Pierwsze znaki w książkach – EX LIBRISY pojawił się w Europie w połowie XIV wieku i przez kolejne wieki zmieniał swój charakter, formę oraz technikę wykonania (ekslibrisy tworzono np. techniką grafiki – litografii, drzeworytu, miedziorytu, czy akwaforty). We współczesnych czasach do znakowania książek wykorzystuje się pieczątki. Każdy właściciel może zaprojektować swój EX LIBRIS i oznakować swój księgozbiór.

Komisja konkursowa wyróżniła prace następujących uczniów:

I miejsce – Nadia Bogacz

I miejsce – Aleksandra Puszkarska

II miejsce – Antonia Romanenko

III miejsce – Emilia Blandzi

Wyróżnienia – Piotr Radziwiłowicz, Igor Budrewicz, Lena Olejarz, Liwia Galek

 Gratujemy!

Zapraszamy do galerii

Galeria

Nowości

Karnawałowy zawrót głowy

I naszej szkoły nie ominął karnawał! W dniach 6-8 lutego klasy IV-VIII bawiły się na karnawałowych dyskotekach.

W blasku kolorowych świateł i przy dźwiękach ulubionej muzyki, uczniowie tańczyli, śpiewali i prezentowali ciekawe przebrana. A i na zapleczach głównej zabawy nie zabrakło słodkości i kolorowych napojów. Szkoda, że następny karnawał dopiero za rok!

Nasz kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

ul. Zielonogórska 5

65-256 Zielona Góra

tel. 68 454 96 17

tutaj jesteśmy

Copyright © 2024 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze Rights Reserved.