Czas nadchodzącej jesieni to dla uczniów sygnał  do powrotu do szkoły. Wakacje mijają bezpowrotnie, przyroda się uspokaja, letnia opalenizna znika, choćby się smarowało buzię czym tylko się da. Jedni się cieszą, inni utyskują, ale koniec końców – rok szkolny się rozpoczął i do ławek trzeba było wrócić. Trudno skupić się na czytaniu tekstu albo powtarzaniu tabliczki mnożenia, kiedy wrześniowe słońce zachęca do wyjścia na dwór. Warto skorzystać z jego zaproszenia, bo jesień bywa przecudna, a podobno najładniejsza jest w górach.

Uznając tę prawdę, uczniowie klas 7a i 8d wyruszyli na wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Trzeba było wstać bardzo wcześnie, ale piękne słońce wynagrodziło trud rozbudzania się, bo już od rana świeciło intensywnie. Szklarska Poręba powitała nas ciepłem i spokojem. Wędrówka na najwyższy szczyt – Szrenicę okazała się być wcale niełatwa, ale nikt się nie poddał i nikt nie marudził.

Widoki na Kotlinę Jeleniogórską, widziane spod Hali Szrenickiej i z samego szczytu, były cudowne! Tu nikt nie miał wątpliwości. Wędrówka po skałach do kompleksu skalnego zwanego „Trzema świnkami” też przysporzyła wiele radości i uśmiechu. Największą jednak atrakcją był zjazd wyciągiem do miasta. Można się było nacieszyć widokami i pooddychać górskim powietrzem. Frytki kupione w centrum miasta smakowały wybornie, lody zasłodziły każdego, kto po nie sięgnął, a kupione pamiątki podskakiwały w plecakach radośnie, bo wiedziały, że pojadą do Zielonej Góry.

Podsumowując, trzeba stwierdzić, że wycieczki takie jak ta, zawsze pozostaną we wspomnieniach uczniów i nauczycieli. Warto poznawać kraj, podróżując i wędrując. Tego typu lekcje są niezapomniane. Szkoła to nie tylko zeszyt, książka i ławka. Uczyć się można na różne sposoby. Jeżdżąc na wycieczki również. Wszystkim polecamy tę metodę nauczania, choć grozi ona niebezpiecznymi marzeniami, bo co odpowiedzieć uczniom, kiedy pytają, czy za rok wejdziemy na Giewont, skoro Szrenica została już zdobyta? Cóż … – pomyślałam – wyzwania trzeba podejmować.  Giewont czeka.

Z serdecznym pozdrowieniem

Wasz Reporter

Brawo nasi!

Dnia 11 kwietnia 2024 r. w Sulechowie odbyły się ćwierćfinały wojewódzkie w koszykówce chłopców (klasy 7-8). Nasza szkoła wygrała wszystkie mecze i awansowała do półfinałów, które odbędą się w najbliższy piątek w Żarach.

Trzymamy kciuki!