W piątek 16 września br. „zakropkował” nam się świat. I nie byłoby w tym niczego złego, gdyby nie fakt, że szał kropkowania objął niemal całą społeczność szkolną.

Kropki zaczęły pojawiać się już w czwartek – na korytarzach, w gablotach, na uczniowskich bluzkach i wyszperanych w domach kapeluszach. W piątek kropek znacznie przybyło, bo uśmiechały się radośnie z plecaków, policzków, rączek, nóżek, bucików, okładek i zeszytów szkolnych. Kropki opanowały szkolny świat, którym tego dnia dyrygowały Myszka Miki i  ego przyjaciółka Minnie.

Te dwie przyjazne postacie pukały do drzwi sal lekcyjnych i częstowały cukierkami. Rozbawiały uczniów na lekcjach i przerwach. Pilnowały, by dzieci solidnie wykonały kropkowane łamigłówki matematyczne, by starannie wykonały w parach prace plastyczne, by bawiły się na boisku kołami hula-hop i chustą animacyjną, by radośnie tańczyły i stawiły się na czas podczas konkursu na „wykropkowaną czapkę”. Wszystkim nieśmiałym proponowały oglądanie wystawy kolorowych mandali i sesję fotograficzną pod nazwą „Talent uskrzydla”. Każdy, kto zapomniał, dlaczego obchodzimy co roku Dzień Kropki, mógł obejrzeć film o Vashti, dziewczynce, która nie chciała malować. Jej historia to opowieść o odwadze, talencie i ukrytych możliwościach. Tak, to ona jest główną bohaterką Dnia Kropki, bo za jej sprawą dzieci w wielu krajach podejmują się zadań kreatywnych i w tym ważnym dniu przypominają sobie historię dziewczynki, która nie chciała uwierzyć w siebie. Odwaga Vashti i wsparcie nauczycielki spowodowały, że bohaterka odnalazła w sobie talent, pasję. Dzieci, które znają tę historię, idą za jej przykładem. Szukają, tworzą, budują, malują, rysują, liczą, dziergają, biegają, tańczą … Czują się wyjątkowo.

Za sprawą dzieci, i w naszej szkole Dzień Kropki stał się wyjątkowy. Było kolorowo, zabawnie, radośnie, energicznie. Jednym słowem – działo się.

Bawili się uczniowie i nauczyciele, dyrekcja szkoły i pracownicy. Nawet rodzice naszych uczniów pewnie niejedną kropkę w domu wycięli, żeby pomóc dzieciom wykropkować sweterek lub ozdobić czapkę. Koniec końców – każdy swoją kropkę nad „i” postawił. I słusznie, bo wszyscy jesteśmy ważni.

Wasz Reporter

Dzień Patrona Szkoły 2024

9 lutego obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika. W tym dniu na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się apel dla klas 6 - 8. Program artystyczny przygotowała klasa 7b.