Witamy w roku szkolnym 2021/2022

Komunikat w sprawie bezpieczeństwa uczniów

Na terenie szkoły obowiązuje zakaz:

- używania przez uczniów telefonów komórkowych na lekcjach, zajęciach pozalekcyjnych oraz wszelkich uroczystościach;

- nagrywania i fotografowania bez zgody Dyrektora;

- wnoszenia na teren szkoły szklanych opakowań (butelek, słoików), ostrych narzędzi (noży, scyzoryków, finek itp.), zapalniczek, zapałek, hulajnóg, deskorolek, niebezpiecznych zabawek (pistoletów, kapiszonów itp.),

- wprowadzania i poruszania się skuterami, motorynkami itp.

Zgodnie z regulaminem obowiązującym w naszej placówce, uczniowie przychodzą do szkoły na przerwie przed rozpoczęciem swoich lekcji, a po ich zakończeniu obowiązkowo idą do domu.

Uczniowie, którzy mają zajęcia dodatkowe przychodzą do szkoły 10 minut przed ich rozpoczęciem, a uczniowie dojeżdżający z odległych rejonów miasta oczekują na ww. zajęcia w bibliotece szkolnej lub w studiu telewizyjnym.

PRZYPOMINAMY!

Nigdy nie należy ufać obcym – zawierać szybkich znajomości, zapraszać osoby nieznanej do domu, szczególnie pod nieobecność dorosłych.

Nie należy ujawniać, demonstrować, że jest się posiadaczem pieniędzy, telefonu komórkowego. kosztownych przedmiotów, ponieważ można stać się ofiarą kradzieży.

Nie można dać się namówić do zjedzenia pokarmu lub wypicia płynu podanego przez osobę nieznajomą. Trzeba zawsze odpowiadać stanowczo NIE oraz powiadomić o tym dorosłych.

Należy znać swój dokładny adres zamieszkania, imiona i nazwiska rodziców/opiekunów i ich numery telefonów.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pytać najbliższych, wychowawców lub innych nauczycieli.

NUMERY ALARMOWE

112 – jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej służący do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Numer ten odbiera straż pożarna i policja. Więcej na www.112.gov.pl

997 – policja

998 – straż pożarna

999 – pogotowie ratunkowe

Szkolny konkurs plastyczny - Mój EX-LIBRIS

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym. Zadaniem było wykonanie projektu EX LIBRISU do własnego księgozbioru.

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze Rights Reserved.