Wczesnoszkolni

Świetlica "Bajkowy Świat” otwarta jest od godz. 6:30 do 18:00

Raport

Biblioteka szkolna otwarta jest od godz. 8:00 do 16:00

25 i 26 października 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze odbyła się akcja pt. „Przerwa na czytanie”. Pragnęliśmy utworzyć nowy rekord w liczbie osób czytających podczas przerw. Honorowy patronat nad akcją objęła Pani Dyrektor Liliana Witczuk-Kamieniarz.

Przeprowadzono różnego rodzaju działania.

Zaczytani nauczyciele i pracownicy szkoły – 25 października

W akcji udział wzięli nauczyciele i pracownicy szkoły. Książki czytano w pokoju nauczycielskim, w pokoju socjalnym, w sekretariacie, na korytarzu. Nauczyciele i pracownicy szkoły chętnie opowiadali o swoich fascynacjach literackich, dyskutowali o współczesnej literaturze.

Zaczytana szkoła – 25 października

Na wszystkich kondygnacjach ustawiono tematyczne kąciki czytelnicze. Do lektury książek zapraszali: Jaś, Małgosia, groźny pirat, Czerwony Kapturek, Sherlock Holmes, Kubuś Puchatek.

W kącikach czytelniczych uczniowie czytali książki, rozmawiali o ich treści. Niektórzy mieli na sobie elementy stroju wybranych przez siebie postaci literackich. W szkole pojawili się między innymi Harry Potter, Czerwony Kapturek, Doktor Dolittle, Hermiona Granger, Myszka Miki, piraci, Superman, Kłapouchy.

Nietypowe miejsce na czytanie – 25 oraz 26 października

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy „Siódemki” przynieśli do szkoły ulubione książki lub wypożyczyli takowe z biblioteki. Czytali je w nietypowym miejscu, np. w szatni, na schodach.

Zaczytana biblioteka – 26 października

W tym dniu biblioteka szkolna zmieniła się w literacki las. Starsi uczniowie przeczytali młodszym fragmenty Rekreacji Mikołajka Rene Goscinnego i Jeana-Jacquesa Sempégo. Młodzi czytelnicy świetnie się bawili, poznając przygody niesfornego Mikołajka i jego niezbyt grzecznych przyjaciół.

Paulina Gajna – organizator

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy dla kl. II „Las i jego skarby”

Już po raz dwunasty uczestników Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego dla klas II „Las i jego skarby” gościła 27 marca 2024 r. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7. Do rywalizacji stanęło 9 trzyosobowych zespołów z zielonogórskich szkół. Dyrektor Szkoły Pani Liliana Witczuk-Kamieniarz o godzinie 9:00 serdecznie powitała zaproszonych gości, drużyny i ich opiekunów.

Do rywalizacji stanęli przedstawiciele następujących szkół: SP 6, SP 8, SP 10, SP 11, SP 13, SP 21, SP 25, SP 27, ZE 5, PSP7.

Konkurs odbywał się w leśnej scenerii, przy dźwiękach muzyki i piosenek zaprezentowanych przez grupę wokalną pod opieką p. Justyny Markowicz. Zawodnikom i wszystkim obecnym czas umilił także pokaz taneczny zaprezentowany przez najstarszą grupę sekcji baletowej działającą w Społecznym Ognisku Artystycznym pod opieką choreografki, pani Agaty Imańskiej-Flasza oraz zespół taneczny Boogie Woogie pod kierunkiem pani Marty Tatuśko-Ksiąg.

W tematykę leśną wprowadzili nas uczniowie z kl. 2b pod czujnym okiem wychowawcy, pani Eweliny Królik, którzy zaprezentowali przedstawienie pt  „Magiczny zegar”.

Uczestnicy konkursu mieli do wykonania różne zadania, w których musieli wykazać się wiedzą na temat leśnych roślin i zwierząt. Rozwiązywali krzyżówki, rebusy, zagadki przyrodnicze. Rozpoznawali tropy i odgłosy leśnych zwierząt.

Swą obecnością zaszczycili nas następujący goście: Nadleśniczy Nadleśnictwa Przytok – Pan Maciej Taborski, Nadleśniczy Leśnictwa Babimost – Pan Sławomir Majsner, Leśniczy Leśnictwa Stary Kisielin – Pan Mariusz Rosik, Leśniczy Nadleśnictwa Przytok – Pan Michał Makowski oraz Radna Miasta Zielona Góra – Pani Bożena Ronowicz.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja pod przewodnictwem leśniczego p. Mariusza Rosika, leśniczego p. Michała Makowskiego, nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej p. Elwiry Morawskiej i p.  Beaty Morzyckiej, nauczycielki przyrody p. Jolanty Buczyńskiej i wybranej w drodze losowania opiekunki uczniów szkoły nr 13, p. Marzeny Materny.

Po długich zmaganiach oraz dogrywce, jury ogłosiło następujący werdykt:

I miejsce zajęła – reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 27

II miejsce – reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7

III miejsce – reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11

W trakcie konkursu wiedzy rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, który stanowił I etap naszego projektu „Las i jego skarby”.

A oto jego wyniki:

I miejsce – Antoni Marczewski kl. 2d z SP 11 – wych. Agnieszka Jachimowska

II miejsce – Ola Mazurowska kl. 2a z SP 13 – wych. Wioletta Dudziak

III miejsce – Milena Milczarek kl. 2a z SP 27 – wych. Małgorzata Wilczek

WYRÓŻNIENIA:

Klaudia Burna kl. 2e z SP 11 – wych. Magdalena Staszewska-Frodyma

Liliana Gwara kl. 2a z SP 8 – wych. Grażyna Krawczyk

Piotr Andrzejewski kl. 2b z SP 21 – wych. Magdalena Kozłowska

Marianna Szczepaniak kl. 2a z SP 27 – wych. Małgorzata Wilczek

Zofia Świerkowska kl. 2a z SP 6 – wych. Alicja Kościeszyn

Julita Promińska kl. 2b z  PSP7 – wych. Ewelina Królik

Franciszek Siwiński kl. 2c z PSP7 – wych. Renata Małyska

Hubert Piotrowski kl. 2b z SP 10 – wych. Anna Sobów

Karol Dąbrowski kl. 2 z ZE 5 – wych. Anna Sidorowicz

Klara Kluj kl. 2b z SP 13 – wych. Marzena Materna

Martyna Czajkowska kl. 2b z SP 8 – wych. Iwona Macias

Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody.

Organizatorzy konkursu podziękowali przybyłym gościom i zaprosili do udziału za rok, już w XIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego” Las i jego skarby”.

Renata Małyska