Wczesnoszkolni

Świetlica "Bajkowy Świat” otwarta jest od godz. 6:30 do 18:00

Raport

Biblioteka szkolna otwarta jest od godz. 8:00 do 16:00

Choć za oknem szaro i ponuro, my udowadniamy, że, dzięki pomysłowości, zawsze można ciekawie spędzać czas.

To były niezwykle interesujące i intensywne chwile w bibliotece.

Co się działo? Zapytajmy miłośnika książek i czytania – Biblioluba. To on w tym miesiącu przygotował sprawozdanie z tego, co miało miejsce w królestwie książek.

Od 25 listopada przez cały tydzień obchodziliśmy Dni Pluszowego Misia. Uczniowie z klas I-III brali udział w warsztatach edukacyjnych, podczas których między innymi układali misiową piosenkę, tworzyli portret niedźwiedzia, dzielili się swoją wiedzą na temat zwyczajów i sposobu życia tych pięknych, lecz groźnych zwierząt.

Nasz reporter – Bibliolub z uwagą przyglądał się kreatywnym przerwom, które uczniowie spędzali w bibliotece. Budowano z klocków Lego, grano w ciekawe gry planszowe, tworzono konstrukcje przestrzenne.

W poniedziałki w ramach Klubu Bajek i Baśni młodsze dzieci mogły wysłuchać utworów czytanych przez starszych kolegów i koleżanki.

Oczywiście, nie mniej intensywne były lekcje w bibliotece. Jak podaje reporter, uczennica klasy 5a – Maja Korba przeprowadziła warsztaty origami. Uczniowie przygotowywali się ponadto w bibliotece do Świąt.

O tym, jak wyglądały owe przygotowania, Bibliolub poinformuje niebawem.

Warto natomiast wspomnieć o kiermaszu używanych książek, gier planszowych i płyt DVD. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Udało się nam zarobić ponad 700 zł. Za te pieniądze zostaną zakupione do biblioteki klocki i gry.

Zapraszamy do biblioteki. Tutaj nie można się nudzić.

Brawo nasi!

Dnia 11 kwietnia 2024 r. w Sulechowie odbyły się ćwierćfinały wojewódzkie w koszykówce chłopców (klasy 7-8). Nasza szkoła wygrała wszystkie mecze i awansowała do półfinałów, które odbędą się w najbliższy piątek w Żarach.

Trzymamy kciuki!