Wczesnoszkolni

Świetlica "Bajkowy Świat” otwarta jest od godz. 6:30 do 18:00

Raport

Biblioteka szkolna otwarta jest od godz. 8:00 do 16:00

Chór szkolny Siódemkowe Dzieci został założony w 1963 roku przez mgr Ewę Kalinowską i istnieje nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Od wielu lat współpracuje z różnymi instytucjami, m. in. Z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury, uczestnicząc w różnych projektach i koncertach. Siódemkowe Dzieci do dzisiaj występują na terenie Zielonej Góry z okazji różnych uroczystości np. świąt Bożego Narodzenia, Dnia Dziecka czy też świąt państwowych. Od 1992 roku w PSP7 w grudniu odbywa się koncert kolęd i pastorałek – Wieczór kolęd, który cieszy się wielką popularnością wśród dzieci i ich rodziców. Na koncercie tym grupy artystyczne działające w PSP7 prezentują rodzicom oraz innym przybyłym na gościom program zimowo-świąteczny. W ramach działań wewnątrzszkolnych Siódemkowe Dzieci uczestniczą również w koncertach majowych, przygotowywanych systematycznie od 2008 roku przez PSP7, prezentując tematyczny program w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze.

fot. Paweł Stawarz ZOK

Głównym celem zajęć jest umuzykalnianie i rozwijanie zdolności muzycznych u dzieci poprzez wspólny śpiew. Zespół stara się stale podnosić swoje umiejętności wokalne, kształtować słuch muzyczny, zwiększyć wyobraźnię i wrażliwość muzyczną, pamięć, dykcję, rozwijać aparat głosowy. Z dziećmi prowadzone są regularne pogadanki na temat higieny głosu, ćwiczenia emisyjne, artykulacyjne i oddechowe. Uczniowie przygotowywani są do uczestniczenia w uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych, występów przed publicznością oraz udziału w konkursach i przeglądach muzycznych. Chór wykonuje zróżnicowany repertuar, począwszy od kanonów, po piosenki dziecięce i młodzieżowe oraz utwory okolicznościowe. Wykorzystując naturalne zaangażowanie dzieci w zakresie tego rodzaju form aktywności muzycznej większość utworów wykonywana jest także z prostym akompaniamentem z udziałem instrumentarium Orffa oraz elementami ruchu scenicznego, co zaczyna być nierozłącznym, barwnym i wyróżniającym jego elementem na tle innych zespołów.

fot. Paweł Stawarz ZOK

Próby chóru odbywają się dwa razy w tygodniu, a obecnie chórzystami są przede wszystkim uczniowie klas I-IV. Od 2014 roku dyrygentką chóru jest Małgorzata Schmidt.

W roku szkolnym 2018/2019 próby chóru odbywają się we wtorki w godz. 15:40-16:40 oraz w czwartki w godz. 14:50-15:50 w sali nr 22.

E-DZIENNIK

Brawo nasi!

Dnia 11 kwietnia 2024 r. w Sulechowie odbyły się ćwierćfinały wojewódzkie w koszykówce chłopców (klasy 7-8). Nasza szkoła wygrała wszystkie mecze i awansowała do półfinałów, które odbędą się w najbliższy piątek w Żarach.

Trzymamy kciuki!