chwilowki online

E-learning

http://localhost/PSP7/images/strona/e-learning_1.png 

  Szkolna platforma

  edukacyjna

Biblioteka

http://localhost/PSP7/images/strona/book.png

 

 Biblioteka zaprasza

 codziennie

 od godz. 8:00 do 16:00

Świetlica

http://localhost/PSP7/images/strona/swietlica.png 

 Świetlica "Bajkowy Świat"

 otwarta jest

 od godz. 6:30 do 18:00

W mieście Szczurołapa - wspólne spotkanie w Hameln

 

Tym razem grupa uczniów z klas 5b, 6b i 6c na zaproszenie niemieckiej szkoły IGS Isernhagen pojechała do Niemiec i w dniach 8-12 maja 2017 r. w Hameln wspólnie z grupą niemiecką uczestniczyła w ciekawym programie. Uczniowie mieli okazję zwiedzić piękne miasto, poznać szkołę swoich niemieckich rówieśników, odwiedzić rodziny kolegów i koleżanek, a przede wszystkim wspólnie spędzić czas na zabawach i rozmowach. Była to autentyczna lekcja języka niemieckiego, uczniowie mieli okazję przekonać się i sprawdzić, jak ważne są umiejętności językowe. Jak co roku spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez PNWM za pośrednictwem Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”.

Czytaj więcej...

Wspólnie z rówieśnikami z Niemiec w Mrzeżynie

 

Od 1999 roku nasza szkoła organizuje spotkania z uczniami z zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły z Langenhagen. Wspólne spotkania odbywają się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez PNWM za pośrednictwem Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”.

W tym roku szkolnym w terminie 09.05-13.05.2016 r. w ramach wymiany uczniowskiej grupa uczniów z klas 4b, 5b i 5c udała się nad morze na wspólne spotkanie z niemieckimi koleżankami i kolegami z zaprzyjaźnionej IGS/SÜDBrinker Schule.

Czytaj więcej...

Nasze wspólne spotkanie/unser Zusammentreffen 2015

 

Od 16 lat nasza szkoła organizuje spotkania z niemieckimi koleżankami i kolegami z zaprzyjaźnionej Brinker Schule z Langenhagen. Tym razem grupa uczniów z klas 3b, 4b i 4c na zaproszenie niemieckiej szkoły pojechała do Niemiec i w dniach 4-8 maja 2015 r. w Hildesheim wspólnie z grupą niemiecką uczestniczyła w ciekawym programie. Uczniowie mieli okazję zwiedzić piękne zabytki, poznać szkołę swoich niemieckich rówieśników, odwiedzić rodziny kolegów i koleżanek, a przede wszystkim wspólnie spędzić czas na zabawach i rozmowach. Była to autentyczna lekcja języka niemieckiego, uczniowie mieli okazję przekonać się i sprawdzić, jak ważne są umiejętności językowe. Jak co roku spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez PNWM za pośrednictwem Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”.

Czytaj więcej...

Wspólny pobyt nad Bałtykiem

An der Ostsee

Niemiecko-polskie spotkanie w Mrzeżynie

 

Od 15 lat nasza szkoła organizuje spotkania z niemieckimi koleżankami i kolegami z zaprzyjaźnionej Brinker Schule z Langenhagen. Jak co roku spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez PNWM za pośrednictwem Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”.

 

Czytaj więcej...

Wspólne spotkanie w Przytoku

 

Wieczorem każdy uczestnik wymiany uczniowskiej wybrał dla siebie rolę w teatrzyku pt. „Hänsel und Gretel”, który wspólnie przygotowywaliśmy na prezentację w szkole. Już pierwszego dnia udało nam się zrobić pierwszą próbę, a w kolejnych dniach spotykaliśmy się w świetlicy nie tylko po to, aby się wspólnie bawić, ale także pracowaliśmy nad tym, aby nasza prezentacja w szkole wypadła jak najlepiej.

 

 

Czytaj więcej...

Wspomnienia z pobytu w Niemczech - 2005

 

Tydzień od 12 do 16 grudnia 2005 r. był wyjątkowym okresem dla grupy uczniów z PSP 7 – nie tylko pełnym emocji i nowych wrażeń, ale też obfitym w nowe przyjaźnie.

 

W ramach wymiany uczniowskiej ze szkołą niemiecką przy finansowym wsparciu PNWM i rodziców, 21 uczniów z klas 2b, 3b, 4a, 4b, 4c, 4d wyjechało na tydzień do Niemiec. Wspólnie z 20-osobową grupą uczniów z Niemiec mieszkaliśmy w Heideheim/Bissendorf, gdzie razem spędzaliśmy czas na zabawie, śpiewaniu kolęd, przygotowywaniu występu artystycznego związanego ze świętami Bożego Narodzenia. Mieliśmy okazję poznać bliżej niemieckie tradycje bożonarodzeniowe i poczuć atmosferę świąteczną naszych sąsiadów.

 

Czytaj więcej...

Historia współpracy

 

W roku 1998 nasza szkoła rozpoczęła współpracę ze szkołą niemiecką Brinker Schule w Langenhagen k/Hanoweru. Na pierwszych spotkaniach przedstawicieli szkół wypracowane zostały zasady współpracy między placówkami. W dniach 5-7 maja 1999 r. delegacja niemieckiej szkoły wraz z dyrektorem p. Thomasem Johnem gościła w Zielonej Górze. Na spotkaniu podjęto decyzję o organizacji pierwszej wymiany uczniowskiej.

 

 

Czytaj więcej...