Dnia 26 października br. grupa uczniów klas piątych naszej szkoły została zaproszona przez nauczycieli matematyki Szkoły Podstawowej nr 3 w Krośnie Odrzańskim na spotkanie matematyczne.

Główny temat to HALLOWEEN’OWE ZAGADKI ZAMKNIĘTEGO POKOJU. Młodzież wchodziła do ciemnego pokoju (sali lekcyjnej) i aby otrzymać klucz musiała rozwiązać 9 zagadek matematycznych w określonym czasie. Aby wszystko było jak należy, każdej drużynie przydzielono matematyczną czarownicę.

Nasi uczniowie zdobyli klucz w najkrótszym czasie – GRATULUJEMY!

Materiał Krośnieńskiego Portalu Internetowego:

Na koniec był poczęstunek i nagrody. Wszystkim nauka przez rozrywkę bardzo się podobała.

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy dla kl. II „Las i jego skarby”

Już po raz dwunasty uczestników Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego dla klas II „Las i jego skarby” gościła 27 marca 2024 r. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7. Do rywalizacji stanęło 9 trzyosobowych zespołów z zielonogórskich szkół. Dyrektor Szkoły Pani Liliana Witczuk-Kamieniarz o godzinie 9:00 serdecznie powitała zaproszonych gości, drużyny i ich opiekunów.

Do rywalizacji stanęli przedstawiciele następujących szkół: SP 6, SP 8, SP 10, SP 11, SP 13, SP 21, SP 25, SP 27, ZE 5, PSP7.

Konkurs odbywał się w leśnej scenerii, przy dźwiękach muzyki i piosenek zaprezentowanych przez grupę wokalną pod opieką p. Justyny Markowicz. Zawodnikom i wszystkim obecnym czas umilił także pokaz taneczny zaprezentowany przez najstarszą grupę sekcji baletowej działającą w Społecznym Ognisku Artystycznym pod opieką choreografki, pani Agaty Imańskiej-Flasza oraz zespół taneczny Boogie Woogie pod kierunkiem pani Marty Tatuśko-Ksiąg.

W tematykę leśną wprowadzili nas uczniowie z kl. 2b pod czujnym okiem wychowawcy, pani Eweliny Królik, którzy zaprezentowali przedstawienie pt  „Magiczny zegar”.

Uczestnicy konkursu mieli do wykonania różne zadania, w których musieli wykazać się wiedzą na temat leśnych roślin i zwierząt. Rozwiązywali krzyżówki, rebusy, zagadki przyrodnicze. Rozpoznawali tropy i odgłosy leśnych zwierząt.

Swą obecnością zaszczycili nas następujący goście: Nadleśniczy Nadleśnictwa Przytok – Pan Maciej Taborski, Nadleśniczy Leśnictwa Babimost – Pan Sławomir Majsner, Leśniczy Leśnictwa Stary Kisielin – Pan Mariusz Rosik, Leśniczy Nadleśnictwa Przytok – Pan Michał Makowski oraz Radna Miasta Zielona Góra – Pani Bożena Ronowicz.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja pod przewodnictwem leśniczego p. Mariusza Rosika, leśniczego p. Michała Makowskiego, nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej p. Elwiry Morawskiej i p.  Beaty Morzyckiej, nauczycielki przyrody p. Jolanty Buczyńskiej i wybranej w drodze losowania opiekunki uczniów szkoły nr 13, p. Marzeny Materny.

Po długich zmaganiach oraz dogrywce, jury ogłosiło następujący werdykt:

I miejsce zajęła – reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 27

II miejsce – reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7

III miejsce – reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11

W trakcie konkursu wiedzy rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, który stanowił I etap naszego projektu „Las i jego skarby”.

A oto jego wyniki:

I miejsce – Antoni Marczewski kl. 2d z SP 11 – wych. Agnieszka Jachimowska

II miejsce – Ola Mazurowska kl. 2a z SP 13 – wych. Wioletta Dudziak

III miejsce – Milena Milczarek kl. 2a z SP 27 – wych. Małgorzata Wilczek

WYRÓŻNIENIA:

Klaudia Burna kl. 2e z SP 11 – wych. Magdalena Staszewska-Frodyma

Liliana Gwara kl. 2a z SP 8 – wych. Grażyna Krawczyk

Piotr Andrzejewski kl. 2b z SP 21 – wych. Magdalena Kozłowska

Marianna Szczepaniak kl. 2a z SP 27 – wych. Małgorzata Wilczek

Zofia Świerkowska kl. 2a z SP 6 – wych. Alicja Kościeszyn

Julita Promińska kl. 2b z  PSP7 – wych. Ewelina Królik

Franciszek Siwiński kl. 2c z PSP7 – wych. Renata Małyska

Hubert Piotrowski kl. 2b z SP 10 – wych. Anna Sobów

Karol Dąbrowski kl. 2 z ZE 5 – wych. Anna Sidorowicz

Klara Kluj kl. 2b z SP 13 – wych. Marzena Materna

Martyna Czajkowska kl. 2b z SP 8 – wych. Iwona Macias

Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody.

Organizatorzy konkursu podziękowali przybyłym gościom i zaprosili do udziału za rok, już w XIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego” Las i jego skarby”.

Renata Małyska