młodszej reprezentacji szkoły w Unihokeju!

Reprezentacja szkoły chłopców z rocznika 2006 i młodszych okazała się rewelacją tegorocznych rozgrywek miejskich! 14 listopada w hali Zespołu Edukacyjnego nr 1 w Chynowie odbył się półfinał mistrzostw Zielonej Góry, w którym brały udział cztery szkoły. Nasi zawodnicy, którzy po raz pierwszy wystartowali w rozgrywkach w unihokeju, wygrali dwa pierwsze mecze z SP17 i SP2 w stosunkach 3:0 oraz 2:1. Stanęli więc do boju o pierwsze miejsce w grupie ze Szkołą Podstawową nr 1, która w takim samym stosunku wygrywała swoje poprzednie mecze. Po zaciętym boju, który zakończył się remisem 0:0, odbył się konkurs rzutów karnych wygrany przez zawodników Jedynki. Zajęliśmy jednak drugie miejsce i awansowaliśmy do finału.

Finał odbył się 22 listopada w Chynowie i w pierwszym meczu czekała na nas miejscowa reprezentacja SP5. Po pierwszej tercji widniało na tablicy 1:0 dla SP5, jednak w dalszej części meczu unihokeiści Siódemki zaczęli dominować na boisku wygrywając cały mecz 3:1. Dostaliśmy się do finału i stało się pewne, że po raz pierwszy od 10 lat drużyna z Chynowa nie zostanie mistrzem Zielonej Góry! Mecz o mistrzostwo z SP10 wygrywamy 2:1, zdobywając złoto i awansując do półfinału wojewódzkiego! Wielkie gratulacje!

Półfinał wojewódzki odbył się już następnego dnia w Babimoście. Wzięło w nim udział 6 najlepszych drużyn z południowej części województwa lubuskiego, lecz do finału mogły awansować tylko trzy. Nasi świeżo upieczeni mistrzowie Zielonej Góry zaczęli spokojnie, od remisu 1:1 ze Szkołą Podstawową z Żar. Kolejne mecze to już popis naszych unihokeistów. Wygrane 4:0 z SP w Wężyskach, oraz 6:0 z faworyzowaną SP w Nowym Kramsku, doprowadziły nas do meczu o pierwsze miejsce w zawodach z miejscowymi zawodnikami ze Szkoły Podstawowej w Babimoście. Po wyrównanym meczu, reprezentacja Siódemki musiała uznać wyższość rywali 1:0, jednak wywalczyła sobie awans do finału wojewódzkiego z drugiego miejsca. Ten odbędzie się w dniu 13 grudnia w Brójcach. Trzymajcie kciuki za naszych zawodników!

Skład reprezentacji: Antoszewski Wojciech 6c, Bartkiewicz Maciej 6c (bramkarz), Dankowski Jakub 6c, Gawrysiak Oskar 6c, Kosiński Adam 6d, Kucza Kuba 6c, Michałowski Piotr 6c, Najder Michał 6d (kapitan), Pawłowski Aleksander 6c, Stańkowski Filip 6c.