W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy w roku szkolnym 2023/2024

 

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2015/2016 do ogólnopolskiego programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Program ma charakter profilaktyczny, jest realizowany pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zielonej Górze.

W programie będą uczestniczyli uczniowie klas pierwszych, w klasach II i III przypomnimy natomiast zagadnienia związane z tematyką palenia papierosów, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie, kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu oraz aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie oraz dbałość o czystość środowiska.

 

ZAŁOŻENIA PROGRAMU:

 • Program przeznaczony jest dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.
 • Program proponuje realizację zajęć metodami aktywizującymi dostosowanymi do wieku dzieci.
 • W programie zawarte zostały uporządkowane treści dotyczące zdrowia, dostosowane do poziomu percepcji dzieci.
 • Program ma charakter profilaktyczny i jego głównym celem jest wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

 

CELE SZCZEGÓŁOWE:

 • Uporządkowanie i poszerzenie wiadomości na temat zdrowia.
 • Kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie.
 • Uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia.
 • Uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem.

 

ZAJĘCIA WARSZTATOWE W RAMACH PROGRAMU:

 • Zajęcia 1: Co to jest zdrowie?
 • Zajęcia 2: Od czego zależy nasze zdrowie?
 • Zajęcia 3: Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?
 • Zajęcia 4: Co robić, gdy moje życie jest zagrożone? 
 • Zajęcia 5: Nie pal przy mnie, proszę!

Październik

W dniach 19-23 października w naszej szkole odbył się Tydzień Promocji Zdrowia.

Uczniowie klas I-III włączyli się w realizację działań. Ci z klas I podczas zajęć pt. „Co to jest zdrowie?” zapoznali się z wiewiórką Wiki.

Dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.

Drugoklasiści na zajęciach własnoręcznie przygotowali pyszną, witaminową sałatkę. Do ich przygotowania przynieśli z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatki udały się, wyszły wspaniale!

Uczniowie klas III musieli zaprojektować i wykonać plakat, który będzie promował zdrowe odżywianie. Celem było zainteresowanie dzieci zasadami zdrowego stylu życia, w szczególności tematyką związaną ze zdrowym odżywianiem. Plakaty obrazowały powszechnie znane zasady zdrowej diety, przyrządzanie zdrowych potraw, szeroko rozumiany zdrowy styl życia, rolę zdrowego jedzenia w życiu człowieka, itp.

Zapraszamy do galerii

 

Listopad

Już od pięciu lat, 8 listopada obchodzony jest jako Dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie ze szkołami z całej Polski.

„Śniadanie daje moc” to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość na temat roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Nasza placówka wzięła udział w realizacji tego projektu.

Uczniowie klas I-III wspólnie przygotowali i zjedli najważniejszy posiłek dnia. Dzieci miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inni i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Aż przyjemnie było patrzeć jak uczniowie z apetytem pałaszują kolorowe kanapki przygotowane przez siebie. Na pieczywie nie zabrakło pożywnych wędlin, ale też pełnych witamin warzyw. Oprócz smacznego posiłku uczniowie mieli szansę docenić jak przyjemne może być zasiadanie przy jednym stole z kolegami i koleżankami.

Zapraszamy do galerii

 

Grudzień

Dnia 14 grudnia 2016 roku w klasie 2e odbyły się warsztaty prowadzone przez panie Justynę Lejnsztern i Agnieszkę Popławską mające na celu poprawić żywieniowe przyzwyczajenia dzieci oraz zwiększać ich świadomość na temat zdrowego odżywiania oraz propagowanie wśród uczniów spożywanie owoców zamiast słodyczy, chipsów i innych niezdrowych przekąsek. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, mieli za zadanie wymyślić trzy zdrowe posiłki i przygotować sałatki owocowe według wspólnie ułożonego przepisu.

Dzieci dowiedziały się, że zdrowo się odżywiać nie jest trudno – należy to jednak robić z głową.

Zapraszamy do galerii

 

Kwiecień

7 kwietnia obchodziliśmy w szkole „Światowy Dzień Zdrowia”.

Edukacja zdrowotna w naszej szkole jest jednym z podstawowych i bardzo ważnych elementów nauczania i wychowania. W ramach tego programu uczniowie klas I i II mieli zajęcia związane z programem "Nie pal przy mnie proszę".

Klasy I podczas zajęć dowiedziały się „OD CZEGO ZALEŻY NASZE ZDROWIE?" a klasy II "CO I DLACZEGO SZKODZI ZDROWIU?" Uczniowie podczas zajęć zostali poinformowani w jaki sposób sami mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji.

Trzecioklasiści wzięli udział w rywalizacjach międzyklasowych w grach i zabawach sportowych z cyklu "Baw się razem z nami".

Zapraszamy do galerii

 

Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie 22 kwietnia. Z tej okazji uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym i wykonali plakaty pod hasłem: "Ziemia – naszym domem". 

Wyróżnieni zostali:

Iga Sadecka klasa 2c

Bartosz Rusak 2c

Lidia Kosiadło 2c

Letycja Świder 2c

Kaja Walos 2c

Karolina Jakubaszek 2c

Marta Turkowska 2e

Hanna Miesiaczyk 3b

Julia Nagórska 3b

Agata Śmiłowska 3c

Aleksandra Wrocławska 3c

Kaja Brzezińska 3c

Aleksander Wysocki 3c

Piotr Miczałowski 3c

 

Czerwiec

 

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w podsumowujących warsztatach, w których kształcili postawy obrony przed biernym paleniem, zdobywali umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.

Nauczyciele przypominali dzieciom o tych szkodliwych dla zdrowia zachowaniach i sytuacjach, których one same mogą unikać.

 

ul. Zielonogórska 5

65-256 Zielona Góra

tel. 68 454 96 17

tutaj jesteśmy

Copyright © 2024 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze Rights Reserved.